Brighton Music Konferans, ilk panel konularını duyurdu
Brighton Müzik konferansı 2015 yılı için takvimi yayınladı.
İki gün boyunca sürecek olan etkinlikte, master class lardan panellere uzanan bir yalpaze de hizmet verecek olan BMC’de YouTube, Beatport, Dave Clarke, Rhys Hughes (BBC Radio 1/BBC 1Xtra), Ableton, AFEM, Native Instruments, DJ Pierre, Hospital Records, Believe Digital, Icicle, X-Press 2, Mobilee, DJ Mag gibi müziğe yön veren şirketler yer alacak.
Panel konulari ise bu yıl piyasada en çok tartışılan konular arasında özellikle seçildi. Bunlar arasında online yayın, sosyal medya yönetimi, artist ve label ilişkileri, halkla ilişkiler gibi konular var. 
Teknoloji alanında ise bu yıl 60 şirketi ağırlayacak BMC. Ableton’dan sertifikalı yöneticlilerin Live 9 ve Push’u tanıtacağı etkinlikte artistler Ableton’ın yeni teknolojisini yakından tanıma firsatı bulacaklar
“AFEM‘den Mark Lawrance“ Önümüzdeki günlerde yapacağımız “Get Played Get Paid” paneli için heyacanlıyım. Bu konu hakkında uzun süredir araştırmalarımızı sürdürüyoruz. DJ’ler ve prodüktörler için nasıl para kazanma kanallarının anlatılacağı panelimizde, elektronik müziğin güncel konularına da değineceğiz.”
BMC 2015’deki bazı konferans başlıkları
- Radyo, podcast ve Dijital yayıncılığın çok önemli bir hale geldiği günümüzde, bu konu hakkında bilinmeyenleri BBC Radio 1’ın başındaki isim Rhys Hughes anlatacak.

- İnnovasyon ve İlham: Yeni streaming teknolojilerinin elektronik müziğe nasıl yön vereceği konusunda ki paneli ise Mark Lawrance, Chris Goss ve Ralf Kollmann sunacak

- DJ’lik sanatı: DJ’leri iyi DJ yapan ipuçları, teknolojiler ve DJ’liğin önemi hakkında Native Instruments‘tan David Eserin, Shogun Audio‘dan Icicle ve daha bir çok önemli isim bu panelde görüşlerini bildirecekler.

- Dans müziğinde yayıncılığın önemi. Yeni teknolojiler nasıl yayıncılığı etkileyecek ve ilerideki yayıncılık türleri ne olacak.

- Genrelerin dans müziğindeki önemi? Kimler yarar sağlıyor kimler kaybediyor?
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Brighton Music Conference (BMC), birbirinden farklı kesimleri ağırlamayı planlıyor.

2014’teki büyük başarısından sonra bu yıl 1 günluk etkinlik yerine 2 güne uzatılacak olan BMC, YouTube, Facebook, BPI, Beatport. DJ Mag, PRS, Youth Music, Abbleton, Native Instruments ve Funktion One gibi piyasanın ünlü şirketlerini de ağırlayacak.

İki farklı etkinlik türüne yer verilecek konferansta sabahları konferanslar, aksamları ise partiler ile dolu-dolu 48 saat yaşanacak.
Bunun yanında iki farklı bileti satışa sunacak olan yetkililer, profesyonel ve akademisyenler olarak ayırarak daha efektif bir katılım hedefliyor.
Profesyonel bilette endüstri liderlerine ve endüstriye yeni girmeye çalışan şirketlere kendilerini tanıtıp satış yapma imkanı veren biletler, akademisyenler içinde master class'lar, paneller ve konuşmaları içeren bir sahne sunacak. BMC bu yıl 5 ve 6 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

4 Yorum Yazıldı.

 1. Zehra Candan

  Servis Home deneyimli, güvenilir, hızlı, güler yüzlü klima servis hizmeti sunuyor. Klimanızın %100 verimle çalışmasını; sağlıklı, güvenli ve tasarruflu olmasını istiyorsanız sektörün öncüsü Servis Home'un klima servis çözümlerinden yararlanın! http://www.klimaservis.com/

 2. Emre Yılmaz

  Sinema Akademi %100 öğrenme garantisiyle Oyunculuk, Diksiyon, Beden Dili, Spikerlik-Sunuculuk, Yönetmenlik, Yapımcılık, Yaratıcı Drama ve Şan dersleri başta olmak üzere sinemayı oluşturan her branştan eğitim almak isteyen kişilere diledikleri derslerde grup ve özel eğitimler vererek kariyerlerini şekillendirmelerine, uzmanlık alanlarını belirlemelerine yardımcı olmaktadır. http://www.sinemaakademi.com.tr/

 3. Girişimci Eğitmen

  Orhan Gürbüz Girişimci, Eğitmen, Fotoğrafçı, Marka Koçu ve Yazar, 3 şirket, 10 hizmet, 12 eğitim markasıyla Türkiye’nin önde gelen girişimcileri arasında yer almaktadır. http://www.orhangurbuz.com/ #orhangürbüz #eğitmen #danışman

 4. Foto Life Akademi

  Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu temel ve meslekli atölyeler, ders programı, eğitmen kadrosu, gezi programı ve fiyatları http://www.fotografcilikkursu.com.tr/ #fotoğrafçılıkkursu #fotoğrafçılıkkursları #fotoğrafçılıkeğitimi

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder